Správa PPC kampaní

Správa kampaní v reklamných systémoch Google Ads, Sklik, Bing Ads
Úvod » PPC reklama

Čo je PPC reklama

PPC (Pay Per Click) reklama je druh reklamy, pri ktorej platíte za kliknutie na Vašu reklamu (textový inzerát, banner, video …). Platíte len za reálne kliknutie, tj. návštevnosť privedenú na vašu internetovú stránku / e-shop alebo aplikáciu. Ihneď po spustení PPC reklamy môžete vidieť, ako prichádzajú na Váš web návštevníci a môžete veľmi jednoducho zmerať efektivitu spustenej kampane. Zacielenie a rozpočty jednotlivých kampaní máte plne pod kontrolou a nemusíte sa obávať neefektívneho míňania kreditu.

Medzi najpopulárnejšie PPC systémy, prostredníctvom ktorých môžete vytvárať a optimalizovať PPC kampane na Slovensku a v Českej republike, patria:

 1. Google Ads (ex. Google Adwords),
 2. Sklik,
 3. AzetKlik,
 4. eTarget.

Ponúkané PPC služby

 • Vytvorenie PPC kampaní (Google Ads, Sklik, Bing, ..),
 • priebežná správa PPC kampaní (Google Ads, Sklik, Bing, ..),
 • audity PPC kampaní,
 • automatizácia PPC kampaní,
 • analýza kľúčových slov,
 • návrhy krátkodobých a dlhodobých stratégií pre PPC kampane.

Špecializujeme sa na:

 • Reklama vo vyhľadávacej sieti,
 • dynamické reklamy,
 • display kampane (bannerové kampane),
 • Google nákupy,
 • remarketing, dynamický remarketing,
 • video reklama.

Ako funguje a čo Vám prinesie PPC reklama

Prostredníctvom PPC systémov môžete vytvárať reklamné kampane, ktoré sa budú zobrazovať vo vyhľadávačoch (Google, Zoznam, Bing), obsahových sieťach (weby zaradené do služby Google Adsense, Sklik partner ..) a na YouTube. Princíp je veľmi jednoduchý a výsledky okamžité. Systém umožňuje vytváranie reklamných kampaní, zostáv a inzerátov. Umožňujú jednoduché zacielenie na špecifické vyhľadávací dotazy, zobrazovanie bannerov na tematicky relevantných weboch a nastavovanie rozpočtov na rôznych úrovniach (kampaň, zostava, kľúčové slovo …). Pomocou prehľadov integrovaných v PPC systémoch zistíte bližšie informácie o počte zobrazení, kliknutí, CTR a ďalších metrikách, čo Vám umožní jednoducho zisťovať, vyhodnocovať a zvyšovať efektivitu založenej kampane, reklamnej skupiny alebo inzerátu. Odporúčame začať s reklamou na Googli a Facebooku. 

Správne nastavené PPC kampane Vám vďaka online reklame pomáhajú plniť vaše biznis ciele a získavať nových zákazníkov, oslovovať existujúcich zákazníkov a v neposlednom rade budujú povedomie o vašej značke.

Ako prebieha spolupráca?

Každý klient má prideleného svojho certifikovaného PPC špecialistu, na ktorého získa emailový a telefonický kontakt. Preferujeme obojstranne aktívny prístup založený na transparentnosti a otvorenosti.

 1. Zoznámenie sa s biznisom klienta, predstavami a možnosťami klienta,
 2. upresnenie postupov, procesov a komunikácie,
 3. spoločný výber komerčne najzaujímavejších služieb a kategórií,
 4. analýza kľúčových slov, návrh stratégie, stanovenie KPI ‚s a rozpočtu,
 5. prepojenie analytických systémov s PPC systémami a Power BI dashboardami, nastavenie merania cieľov a konverzií,
 6. vytvorenie kampane alebo audit spustených kampaní a následná optimalizácia,
 7. priebežné konzultácie v rámci predplateného paušálu / hodín.
 8. reporting (Swydo, Power BI, prípadne Data Studio).

 

Cena PPC služieb

Ceny PPC služieb stanovujeme individuálne na základe konzultácie s klientom po zoznámení sa s jeho biznisom. Cena služby závisí na aktuálnom stave kampane, rozsahu kampane a možnostiach klienta.

Bežné ceny:

Malé weby / e-shopy: 250 €

Stredne veľké firmy / eshopy: 400 €

Veľké firmy / eshopy: individuálne nacenenie

Hodinové sadzby špecialistov pre spoluprácu s agentúrami a individuálne ponuky:

Certifikovaný špecialista s viac ako 3 ročnou praxou: 45 € / hodina

Certifikovaný špecialista junior s viac ako ročnou praxou: 20 € / hodina

 

 

Modely spolupráce

Ponúkame možnosť spolupracovať na základe 3 obchodných modelov.

 • Mesačný paušál (od 200 € + DPH)
 • Mesačný paušál + výkonnostné fee (individuálna dohoda)
 • Hodinová sadzba (predom objednaný špecifický počet hodín za cenníkovú cenu)

Reporting

 • Reportovanie výsledkov z jednotlivých platforiem prebieha buď na mesačnej báze, alebo v individuálne stanovenom kratšom čase (napr. týždenne – veľké kampane).
 • Klient na konci mesiaca alebo v dohodnutom intervale po dobu spolupráce obdrží report v podobe PDF (Swydo) alebo link na report v Data Studiu.
 • Report obsahuje zrozumiteľne interpretované priebežné výsledky, záznam vykonaných zmien a odporúčaní do ďalšieho obdobia.

 

Poďme si pohovoriť o možnostiach spolupráce ...

Nie ste spokojný s výkonom svojich kampaní alebo potrebujete pomoc s vytvorením novej kampane? Napíšte nám alebo volajte. Spoločne preberieme vaše možnosti a navrhneme optimálne riešenie na mieru.

 Email           info@futurino.sk

Tel. číslo:  +421 948 192 458

Prečo práve my?

 • Skúsenosti – zabezpečujeme správu kampaní pre desiatky menších, stredných i veľkých klientov z rôznych vertikál.
 • Kvalifikovaní PPC špecialisti – správu PPC kampaní zabezpečujú certifikovaní špecialisti.
 • Transparentný prístup – s klientmi komunikujeme otvorene, deklarujeme vykonané zmeny a ich zámer. Klient konzultuje kampane priamo s našimi PPC špecialistami.
 • Klient na prvom mieste – každá služba si zaslúži odborný, úprimný a aktívny ľudský prístup.

 

 • Vzdelávanie – online svet sa dynamicky mení a základom úspechu je pravidelné sledovanie noviniek v oblasti PPC, vzdelávania prostredníctvom kurzov a sledovaním popredných domácich a zahraničných zdrojov.
 • Školenia – zamestnanca pravidelne vysielame na školenia za účelom nadobudnutia nových poznatkov a rozšírenie obzorov.
 • Spolupráca s poprednými agentúrami a freelancermi – zdieľanie know-how je dôležitým aspektom pri zvyšovaní efektivity PPC kampaní.

 

Analýza kľúčových slov

Analýza kľúčových slov je prvým krokom k pochopeniu vyhľadávacích dotazov súvisiacich s vaším podnikaním. Analýza nám pomôže určiť a nájsť relevantné kľúčové slová (vyhľadávacie dotazy), prostredníctvom ktorých budeme na web privádzať návštevníkov, potenciálnych zákazníkov.

Audit PPC kampaní

Nefunguje Vám vaša kampaň alebo nie ste spokojný so svojou agentúrou & PPC špecialistom? Nezávisle Vám zhodnotíme vaše PPC kampane a navrhneme optimálne riešenie vedúce k zlepšeniu výkonu vašich kampaní.

Vytváranie PPC kampaní

Po zoznámení sa s biznisom klienta a analýze kľúčových slov navrhneme štruktúru kampaní, optimálne rozdelenie rozpočtu a vytvoríme pútavé inzeráty s cieľom prilákať na web potenciálnych zákazníkov. Zobrazovanie inzerátov zacieliť na relevantné kľúčové slová a publikum.

Správa PPC kampaní

Každá kampaň si vyžaduje osobitnú pozornosť a priebežné úpravy. Pomôžeme Vám vyťažiť z každej kampane a investovaných financií maximum. Správa kampane prebieha na mesačnej báze. V priebehu mesiaca sa náš špecialista venuje optimalizácií kampane a iniciatívne navrhuje zmeny na internetovej stránke klienta, ktoré povedú k zlepšeniu výkonu kampane.